Ремонт і перетяжка м'яких меблів
Що потрібно знати для догляду за м'якими меблями
Для перегляду натисніть на Ваш матеріал.
Флок

Видалення плям. Не відскоблювати засохлі плями або злиплих ворс матеріалу! Плями видаляють за допомогою поролоновою губки з мильною піною і промокають сухою серветкою. Для видалення свіжих жирних плям обробити забруднену ділянку м'яких меблів невеликою кількістю води і м'якого мила, почекати 2-3 хвилини і стерти пляму круговими рухами губки або м'якої щітки. Ретельно висушити чисту, вологу поверхню меблів і відновити ворс, розчесав його в існуючому напрямку. Плями, нанесені кульковою ручкою або помадою, нейтралізувати за допомогою 10-процентного спиртового розчину і змити теплою водою.

Чистка. Не користуватися миючими засобами, що містять сильні хімікати, і розчинниками на основі нафтопродуктів. Не можна вичавлювати, відбілювати. Хімічна чистка оббивки м'яких меблів заборонена. Загальна процедура очищення меблів: обробити забруднену ділянку невеликою кількістю води (до 40 ° С) і м'якого мила; через 2-3 хвилини стерти пляму губкою; висушити поверхню меблевої оббивки; пропрасувати праскою з парувачем через тканину (Температура до 150 ° С). Сильне забруднення оббивки дивана чи крісла можна ліквідувати за допомогою чистячих засобів на водній основі.

Регулярний догляд. Для видалення пилу і підтримки шовковистого блиску м'яких меблів тканину слід регулярно або обробляти пилососом, або чистити за допомогою губки або м'якої щітки.

Шеніл

Видалення плям. Сухий віск свічки слід роздрібнити, зішкребти і зібрати пилососом. Накрити пляму промокальним папером і пропрасувати. Нанести трихлоретан на тканину і висушити залишок рідини. Прилиплу жувальну гумку покрити кубиками льоду (В поліетеленовому пакеті) і зішкребти тупим предметом. Нанести метиловий спирт на тканину і висушити. Плями від кави промокнути вологою тканиною, обробити розчином м'якого мила і висушити надлишок вологи. Висохлі плями від шоколаду зчистити і обробити розчином м'якого мила. Висушити надлишок вологи.

Чистка. При видаленні забруднень з поверхні м'яких меблів треба обмежити використання рідини. При знімному покритті дивана, крісла або банкетки рекомендується користуватися послугами спеціальних хімчисток.

Регулярний догляд. Для видалення пилу, м'які меблі потрібно регулярно обробляти пилососом або за допомогою губки, м'якої щітки. Рідини видаляти з поверхні меблів відразу, обробивши пляму сухою серветкою щоб уникнути розтягування тканини. Гладити негарячою праскою (температура до 100 °С).

Жаккард

Видалення плям. Не відскоблювати засохлі плями з оббивки м'яких меблів! Плями видаляють за допомогою поролоновою губки з мильною піною і подальшою обробкою сухою серветкою. Для видалення плям від кулькової ручки або помади необхідно обробити ділянку меблів за допомогою 10-процентного спиртового розчину і змити теплою водою. Жирні і мокрі плями легко видалити, якщо прикласти до них рушник.

Чистка. Не можна вибілювати і використовувати хлор-містні порошки і подібного роду речовини. Загальна процедура очищення м'яких меблів: обробити забруднену ділянку невеликою кількістю води (до 40 ° С) і м'якого мила; через 2-3 хвилини стерти пляму губкою; висушити поверхню. Пропрасувати негарячою праскою (температура до 100 ° С). Сильне забруднення можна ліквідувати за допомогою чистячих засобів на водній основі.

Регулярний догляд. При знімному покритті м'яких меблів рекомендуємо ручне або машинне прання при температурі, що не перевищує 40 ° С, або користуватися послугами спеціальних хімчисток тільки з вуглеводневими розчинниками. Забороняється віджимати і сушити знімний чохол дивана, крісла або банкетки в пральній машині. Для видалення пилу регулярно обробляти поверхню меблів пилососом або за допомогою губки.

Штучна замша (Нубук)

Видалення плям. Не відскоблювати засохлі плями з оббивки м'яких меблів! Плями видаляють за допомогою поролонової губки з мильною піною і обробкою сухою серветкою. Жирні і мокрі плями з поверхні диван-ліжка, крісла або банкетки легко видалити, якщо прикласти до них рушник.

Чистка. Не користуватися миючими засобами, що містять сильні хімікати, і розчинниками на основі нафтопродуктів. Не можна вичавлювати, вибілювати, сильно терти забруднення. Загальна процедура очищення: обробити забруднену ділянку меблів невеликою кількістю води (до 40 ° С) і м'якого мила; через 2-3 хвилини стерти пляму губкою; висушити поверхню. Гладити праскою з парувачем через тканину (Температура до 150 ° С). Сильне забруднення меблевої оббивки можна ліквідувати за допомогою чистячих засобів для меблевих нубуку та замші.

Регулярний догляд. При знімному покритті диван-ліжка, крісла або банкетки рекомендується ручне або машинне прання при температурі, що не перевищує 40 ° С, або користуватися послугами спеціальних хімчисток тільки з вуглеводневими розчинниками. Для видалення пилу диван, крісло і банкетки слід регулярно обробляти пилососом або за допомогою губки або м'якої щітки.

Шкірзам

Видалення плям. Не відскоблювати засохлі плями з оббивки м'яких меблів! Шкіру обробляють м'якою тканиною, змоченою у розчині нейтрального миючого засобу, або 50-процентним спиртово-водним розчином. Допускається чистка засобом, що містить аміак. Потім шкіру витирають тканиною, змоченою у чистій воді, і протирають насухо.

Чистка. Не користуватись миючих засобів, що містять сильні хімікати і розчинник на основі нафтопродуктів.

Регулярний догляд. Не можна відбілювати.

Натуральна шкіра

Видалення плям. Плями від лікарських настоянок, вина, різні сліди від фломастерів видаляються за допомогою медичного спирту і шматочка вати, з наступною обробкою стеаринової губки. Різні органічні жирові плями для шкіри не страшні, так як вони з часом проходять крізь всю товщину шкіри.

Чистка. Для видалення запорошеного нальоту і бруду з поверхні шкіри використовується звичайна м'яка фланелева ганчірка, змочена в звичайній воді. Якщо не вдається видалити бруд відразу, то можна використовувати слабкий мильний розчин (нейтральне мило).

Регулярний догляд. Шкіра є гігроскопічним капілярно-пористим матеріалом, добре поглинає вологу і також легко її віддає. Масова частка вологи в шкірі повинна бути не нижче 10-16%, цей рівень легко підтримується, якщо відносна вологість приміщення становить 65-70%. Таким чином, потрібно просто підтримувати нормальну відносну вологість приміщення, в якому знаходяться меблі. При більш низькій вологості шкіра почне віддавати масову частку вологи, що неминуче призведе до передчасної сухості і ламкості шкіри і як наслідок до осипання барвника. Жирові речовини, які надають еластичність, з часом висихають, втрата еластичності приводить до розтріскування лицьового шару. Тому меблі з натуральної шкіри потрібно не часто, два або навіть один раз на рік змащувати (жирувати), для цього найбільш оптимально використовувати губки, просочені стеаринової мастилом. Для попередження передчасного вицвітання або вигорання фарбника, меблі бажано не ставити під прямі сонячні промені, інтенсивні електричні лампочки.